Egynapos sebészet, vajon kinek köszönhetjük?

Egynapos sebészet, vajon kinek köszönhetjük?

A válasz – Dr.GAMAL ELDIN MOHAMED PhD. - az első sebész, aki Magyarországon végzett diagnosztikus laparoscopiát és bevezette a laparoscopos cholecystectomiát. Magánrendelésén aranyér, végbélrepedés és más végbél betegségek kezelésével, gyógyításával foglalkozik.

Alapítója tagja Multidiszciplináris Egynapos Sebészeti társaságnak. Budaörsön elsőként szervezte meg az első Egynapos Sebészeti Osztályt. Rendszeresen oktat sebészetet, sebészeti laparoscopiát és egynapos sebészetet graduális és posztgraduális szinten (Debreceni Egyetem, műtéttani és Kísérletes Sebészeti Tanszék illetve Semmelweis Egyetem, Kísérletes Sebészeti Tanszék).

  • A proktológiáról részletesebben

Talán egyetlen szakorvosi vizsgálattól sem félünk annyira, mint a proktológustól, pedig az aranyeres panaszok súlyosabbá válásakor (és a későbbi szövődmények elkerülése érdekében) minél előbb érdemes felkeresni őt.

A proktológia az általános sebészetnek a végbél betegségeinek vizsgálatára és kezelésére szakosodott területe.

A proktológiai szakrendelésen vizsgálják és kezelik az aranyerességet, a végbél környezetének gyulladásos folyamatait, jó- és rosszindulatú daganatait, a béltraktus alsó szakaszának, illetve a végbélnek a különféle elváltozásait.

  • Miért nem fáj mindig az aranyér?

A népbetegségnek számító aranyér nem minden esetben okoz tüneteket. Függ attól, hogy külső vagy belső aranyérről beszélünk, valamint attól is, hogy a betegség milyen stádiumban van. A proktológus hajtja végre a különböző vizsgálatokat, a kézzel történő ellenőrzéstől a végbéltükrözésig.

Ezek a vizsgálatok kellemetlenek ugyan, de tulajdonképpen fájdalommentesek – különösen akkor, ha a páciens lazít, nem izgul, nem ideges, ilyenkor ugyanis a test izmai, így a záróizmok is megfeszülnek, és nincs benne szégyenérzet – fontos, hogy igyekezzünk őszintén beszélni a kétségeinkről, félelmeinkről az orvosunkkal!

  • Hogyan készüljünk a vizsgálatokra?

Bár tabutémának számít, próbáljuk meg kideríteni azt is, hogy a családtagjaink közül kinek volt már aranyere, esetleg vastagbél- vagy végbél daganata, illetve bélpolipja. Gyűjtsük össze a korábbi leleteinket, és azt is érdemes  végiggondolni, hogy milyen gyógyszereket szedünk. Nem árthat egy néhány napig, egy hétig vezetett étkezési napló sem, hiszen a proktológus az étrendünket megismerve pontosabb tanácsokat adhat.


Online bejelentkezés felnőtteknek

Comments for this post are closed.

Tavaszi melanoma szűrés – készítse fel bőrét a nyárra

A melanoma a bőrben található, fekete-barna festékanyagot termelő sejtek rosszindulatú daganata, a bőrrák pedig a …

Teljes kardiológiai kivizsgálás szívultrahang vizsgálattal!

A kardiológiai vizsgálat a szívritmus zavarok, a szívbillentyű betegségek, a szívelégtelenség, a magas  vérnyomás …

Komplex hasi ultrahang vizsgálat gyermekek számára

A hasi ultrahang konkrétan csak az érintett régióra koncentrál, de ezzel a technológiával gyakorlatilag a gyermek …

Az alvás világnapja magyarországon – 2024

A World Sleep Day/Alvás Nemzetközi Világnapja 2024-ben március 15-e, Magyarországon a nemzeti ünnep miatt március …

Benőtt köröm – hogyan tovább?

Fájdalmas állapot, amikor a köröm oldalsó széle a bőrbe nő, gyulladást és fertőzést okozva. A benőtt köröm …

Angiológiai vizsgálat, nem csak preventív célból!

Jelenleg vezető halálokok közé tartoznak a szív- és érrendszeri betegségek. Sok embert nyugtalanít az a tudat, hogy …