
Jelenleg elérhető szemészeti műtéteink!
"Amit a szem nem lát, a szív azt is érzi.” De mi azért törekszünk arra, hogy minél kevesebb probléma legyen az ön szemével és környékével. Mostantól elérhetők szemészeti kis műtéteink,-helyi érzéstelenítéssel -akár 20-30 perc időtartammal egy szem esetében.
Jelenleg elérhető szemészeti műtéteink : Fibróma, Árpa és Atheroma eltávolítás.
ÁRPA: az árpa a szemhéj szélén található úgynevezett Meibom mirigyek bakteriális fertőzése miatt kialakult elváltozás. Ha az árpa nem nyílik meg, vagy nem szívódik fel magától, az akut gyulladás elmúltával a következőkben említendő jégárpához válik hasonlóvá. Fájdalmatlan, rugalmas csomócska marad a helyén. Ezt a szemész szakorvos pár perces, ambuláns beavatkozással kitisztítja. A beteg kevés érzéstelenítő szert kap injekció formájában az árpa körüli bőrbe. Ezután az árpát egy speciális csipeszbe fogják. Ennek az eszköznek az egyik szára kerekded fémlapban végződik, a másik szár vége ezzel szemben gyűrűt formáz. Ebbe a csípőbe fogva az árpát az a környezetétől elszigetelődig, elődomborodik, így finom szikével könnyen megnyitható és kitisztítható, anélkül, hogy a genny a környező szövetekbe préselődne. Rövid vérzéscsillapítás után a beteg antibiotikumos kenőcsöt és párakötést kap, amit pár óra múlva, otthonában eltávolíthat. Az árpa csúcsán ejtett apró nyílás pár napon belül nyomtalanul beheged.
Fibróma: a szemhéjon megjelenő jóindulatú elváltozások (fibrómák), apró növedékek a bőrrel egyező színűek, felszínük gyakran barázdált. Kialakulásuknak nincs egyértelmű tisztázott oka, de tipikusan ott jelennek meg, ahol a bőrfelületet gyakori, rendszeres irritáló, dörzsölés éri. Az ilyen szemhéjon elváltozások helyi érzéstelenítés mellett könnyen és gyorsan eltávolíthatóak. Többnyire nincs szükség varratra és heg sem marad utána.
Atheroma: az atheroma, azaz faggyúmirigy vagy kásadaganat, közvetlenül a bőr alatt található tömött tokos, jóindulatú elváltozás. Kialakulását a faggyúmirigyek kivezetőcsövének elzáródása okozza. Nem csak esztétikai problémát okozhat, de be is fertőződhet, aminek következtében tályogok, majd tartósan váladékozó sebek alakulhatnak ki. Eltávolítása szemészeti kisműtét keretein belül történik. A műtét alkalmával a bőrön ejtett seben keresztül a kásás csomót maradéktalanul eltávolítjuk. Ezután a sebet plasztikai varrattal zárjuk. Végül fedőkötést helyezünk a sebre, amelyet szükség esetén vérzéscsillapító nyomókötéssel egészítünk ki
A műtéteket Dr.Zólyomi Tímea szemész végzi